Pierwsze zebranie założycielskie Koła Łowieckiego „Bekas” w Warszawie odbyło się 6 lutego 1947 r. W skład pierwszego Zarządu Koła wchodzili: Balicki Erazm – przewodniczący, Kurpisz Maksymilian – łowczy, Pilecki Stefan – skarbnik i Kobus Jan – sekretarz. Pozyskano wtedy dla Koła obwód „Niegów” nad Bugiem o powierzchni zaledwie 3000 ha. Od 1954 r. Koło kilkakrotnie zmieniało obwody w większości przypadków nie ze swojej inicjatywy.
Był okres w historii Koła kiedy dzierżawiono trzy obwody o powierzchni 22477 ha. Koło zawsze starało się być aktywne w działaniu na rzecz rozwoju myślistwa i poprawy struktury, jakości i ilości zwierząt w swoich obwodach.
W 1957 r. brało czynny udział w zasiedleniu Puszczy Białej jeleniem. Sprowadzono 3 byki i 4 łanie z woj. Koszalińskiego i umieszczono je w ogrodzonej części lasu o powierzchni 60 ha. Był to początek jelenia w powojennej historii Puszczy Białej. Akcję powtórzono w późniejszym czasie i w porozumieniu z nadleśnictwem dopuszczono kolejne 12 szt. jelenia szlachetnego.
W 1965 r. Koło uzyskało pewną stabilizację i uzyskało w dzierżawę dwa obwody, na których gospodaruje do dnia dzisiejszego. Były to obwód nr 143 obecnie 140 „Pecynka” w Puszczy Białej o powierzchni 5330 ha, oraz obwód nr 317 obecnie 310 „Siemiatycze” o powierzchni 4555 ha.
Początkowo w obwodach występowała zwierzyna drobna a dzik był przejściowy i raczej przypadkowy. Rzetelna praca naszych myśliwych była widoczna coraz bardziej z upływem lat. Poprawiał się stan zwierzyny grubej. W planach odstrzału pojawiły się łosie, jelenie, sarna i dzik w większych ilościach. Koło kilkakrotnie przeprowadzało akcję wpuszczania na teren łowisk bażanta. W połączeniu z aktywnym zwalczaniem szkodników pozwoliło to na utrzymanie stanu bażanta na przyzwoitym poziomie przez kilkanaście lat.
Prawidłowa gospodarka łowiecka spowodowała, że dzisiaj Koło posiada blisko 5 ha poletek żerowych, przeszło 6 ha łąk i pastwisk oraz pasy zaporowe o łącznej długości 800 mb. Posiadamy 30ambon oraz 19 paśników dla zwierzyny grubej, 44 lizawki i 10 budek dla bażantów. Pozyskanie zwierzyny grubej kształtuje się na poziomie około 35szt. jelenia i corocznie choć w niewielkim stopniu ale rośnie, około 45 szt. dzika i około 40 szt. sarny.
Kilku naszych członków było lub jest wybieranych do władz i organów PZŁ. Kolega Tadeusz Staniaszek pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Ostrołęce. Koledzy Twardziak Krzysztof i Tymiński Paweł są członkami Okręgowej Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Ostrołęce. Koledzy Tawrdziak Krzysztof i Pych Mariusz posiadają uprawnienia instruktora strzelectwa myśliwskiego.
Wśród odznaczonych przez władze PZŁ za wysokie osiągnięcia w łowiectwie, w zakresie ochrony i zagospodarowania łowisk oraz za czynny udział we władzach i organizacjach PZŁ należą: Twardziak Krzysztof, Staniaszek Tadeusz, Szczygieł Jerzy, Antosiewicz Jerzy, Tymiński Paweł, Kowalczyk Stanisław, Gawęcki Marian, Sikorski Marian.
Sztandar Koła Łowieckiego w 2007 roku został odznaczony „Złotym Krzyżem Zasługi Łowieckiej” a w 2017 r. ”Złomem”.
Na przestrzeni 70 lat istnienia Koła ich prezesami byli oprócz wspomnianego na początku Balickiego Erazma, Chenciński Jan, Robaczuk Andrzej, Szatanik Jan, Winkler Jerzy, Sikorski Marian, Gajewiak Witold, Dąbrowski Stanisław, Szczygieł Jerzy i ostatni aktualnie sprawujący funkcję Twardziak Krzysztof. Pozostała część Zarządu obecnie to Łowczy Staniaszek Tadeusz, sekretarz Kowalczyk Stanisław i skarbnik Zyra Sławomir.
Bez wątpienia Koło funkcjonuje w poszanowaniu tradycji łowieckiej i stara się tworzyć przyjazną atmosferę wśród kolegów. Wkłada wiele wysiłku w poprawę warunków bytowania zwierzyny. Nie zamierza jednak na tym poprzestać i planuje dalszą rzetelną pracę dla dobra swojego i Polskiego Związku Łowieckiego.